Озеро Світязь

Чому вода в озері Світязь така чиста ?

Світязь це відпочинок на березі чистого озера , що оточене чарівними поліськими лісамиОзеро Світязь є найбільшим прісноводним озером природного походження в Україні . Розташоване озеро на північному заході Волинській області практично на межі перетину кордонів трьох країн: України , Польщі та Білорусі . До статусу "найбільшого озера" в Україні можна сміливо добавити статус одного з найчистіших. Вода в озері Світязь настільки чиста , що її можна пити не очищуючи , а прозорість води сягає до 6 метрів. Щороку , на початку відпочивального сезону , озеро Світязь зустрічає своїх шанувальників кришталево чистою водою.

І тут виникає цілком закономірне питання , як так ? Чому озеро Світязь чистіше ніж інші озера в Україні ? Це зумовлено декількома чинниками , які тою чи іншою мірою зробили свій внесок в те , що на сьогодні озеро Світязь є таким чистим :

Розташування - мабуть, перший чинник який на це вплинув. А розташоване озеро в межах Шацького національного парку , який охороняється законом і створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних комплексів Шацького поозер'я . На території парку та в найближчому радіусі до 50 км немає жодного великого виробництва , заводів чи фабрик , котрі могли б забруднювати воду чи навіть повітря. Це фактично вплинуло не лише на якість та чистоту води, але й на екологію в регіоні загалом .

озеро світязь лебеді Шацьк відпочинок Шацьк ліс


Унікальність шацького поозер'я як комплексу з понад 20 озер та боліт , які є пов'язаними та постійно взаємодіють між собою підземними артезіанськими та ґрунтовими водами . Таким природним шляхом фільтрується та очищується вода всього шацького поозер'я .

озеро краєвид озеро світязь СВІТЯЗЬ ОЗЕРО


Склад води в озері Світязь має підвищений вміст срібла та гліцерину , що саме по собі допомагає очищатися озеру швидше. Допомагає вода не лише озеру , але й людям. Завдяки хімічному складу , вода прискорює затягування ран чи після операційних рубців.

набережна озера в Шацьку набережна озеро Світязь шацькі озера


Кладофора - унікальний живий організм який живе на дні озера Світязь. Вона очищає воду та насичує її киснем. Кладофора відноситься до водоростей та являє собою зеленого кольору кругоподібну колонію від 5 до 12 см в діаметрі. Вона є дуже важлива та життєво необхідна для озера Світязь. Це чи не є дине місце в Україні де можна знайти цей вид водоростей.

Кладофора Світязь водорості озеро Світязь Світязь вода