Чиста вода Світязя

Чому вода в озері Світязь така чиста?

Відпочинок на Світязі - це відпочинок на березі чистого озера, що оточене чарівними поліськими лісами

Озеро Світязь є найбільшим прісноводним озером природного походження в Україні. Розташоване озеро на північному заході Волинській області практично на межі перетину кордонів трьох країн: України, Польщі та Білорусі. До статусу "найбільшого озера" в Україні можна сміливо добавити статус одного з найчистіших. Вода в озері Світязь настільки чиста, що її можна пити не очищуючи, а прозорість води сягає до 6 метрів. Щороку, на початку відпочивального сезону, озеро Світязь зустрічає своїх шанувальників кришталево чистою водою. Відпочинок на Світязі це дійсно відпочинок в екологічно чистому куточку нашої країни.

І тут виникає цілком закономірне питання, як так ? Чому озеро Світязь чистіше ніж інші озера в Україні ? Це зумовлено декількома чинниками, які тою чи іншою мірою зробили свій внесок в те, що на сьогодні озеро Світязь є таким чистим :

Розташування - мабуть, перший чинник який на це вплинув. А розташоване озеро в межах Шацького національного парку , який охороняється законом і створений з метою збереження, відтворення та раціонального використання унікальних природних комплексів Шацького поозер'я. На території парку та в найближчому радіусі до 50 км немає жодного великого виробництва, заводів чи фабрик, котрі могли б забруднювати воду чи навіть повітря. Це фактично вплинуло не лише на якість та чистоту води, але й на екологію в регіоні загалом. Що у свою чергу зробило відпочинок на Світязі привабливим для багатьох людей.

Унікальність шацького поозер'я як комплексу з понад 20 озер та боліт, які є пов'язаними та постійно взаємодіють між собою підземними артезіанськими та ґрунтовими водами. Таким природним шляхом фільтрується та очищується вода всього шацького поозер'я.

Склад води в озері Світязь має підвищений вміст срібла та гліцерину, що саме по собі допомагає очищатися озеру швидше. Допомагає вода не лише озеру, але й людям. Завдяки хімічному складу, вода прискорює затягування ран чи після операційних рубців. Тож відпочинваючи на Світязі ви не просто купатиметесь у звичайній воді, а у цілющій воді.

Кладофора - унікальний живий організм який живе на дні озера Світязь. Вона очищає воду та насичує її киснем. Кладофора відноситься до водоростей та являє собою зеленого кольору кругоподібну колонію від 5 до 12 см в діаметрі. Вона є дуже важлива та життєво необхідна для озера Світязь. Це чи не є дине місце в Україні де можна знайти цей вид водоростей.