Шацький національний парк

ШАЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПРИРОДНИЧИЙ ПАРК

Шацький національний природничий парк унікальна еко-система озерно - болотно - лісових комплексів , які є найбільшими в Європі. Створений був з метою збереження , розвитку та раціонального використання унікальних природних умов у 1983 на базі вже існуючих ландшафтних заказників Шацького району. Розташований Шацький національний природничий парк в північно західній частині України Волинської області на території Поліського краю на висоті 170 метрів над рівнем моря.

Територія шацького національного парку є однією з найбільших озерних систем Європи , оскільки на ній розташовано понад 30 озер різного походження. Походження більшості озер шацького парку є льодовиково карстовим про , що свідчать характерні водно-льодовикові форми рельєфу дна та території . Найбільшими озерами парку є Пулемецьке , Луки , Люцимир , але з поміж усіх їх справжнім велетнем є озеро Світзь , яке займає площу понад 2600 га . Крім цього озеро Світзь є найбільшим озером природного походження України довжина якого становить понад 9,2 км , а ширина 4 км. Також рівним по глибині оз. Світязь в Україні немає , максимальна глибина озера сягає близько 60 м.

Болотна система парку представлена здебільшого мезотрофними та евтрофними осоковими болотами , та трапляються тут і нетипові для цього краю оліготрофні болота.

Ліси в заповіднику займають понад 51 % території , а це близько 27450 га , з яких переважна більшість високі добре зімкнені соснові ліси , решта це представники змішаних дубово-соснових лісів та ліщинових. Флора Шацьку також багата на дари природи такі як суниця , ужина та понад 70 видів грибів.

Недоторканість території та унікальні природні умови заповідника дало змогу активно розвиватися типовим представникам фауни поліського краю . Серед них лось європейський , кабан дикий, заєць сірий, вивірка звичайна. Представниками хижаків є лісова куниця, лисиця, горностай, ласка, борсук європейський, видра річкова. Серед мешканців тваринного світу є і червонокнижні види , такі як лебідь малий , горностай , жовта чапля , пугач , чапля звичайна та інші.

Унікальне поєднання мякого клімату краю , розташування великої кількості озер , лісових угідь , поліського колориту дало змогу створити умови для відпочинку та оздоровлення на території Шацького національного парку.