Відпочинок на Шацьких озерах

Шацькі озера - найкращий озерний відпочинок

Шацькі озера містять у собі магію. Кожен, хто відвідав цей край хоча б один раз із радістю повернеться в наступні роки. Озера - найбільше багатство цих земель. Через те, що їх так багато, весь регіон можна назвати « озерним краєм ».

Шацькі озера розташовані у Волинській області на межі Польщі та Білорусії. Історично склалося так що даний район не був індустріалізований. Раніше цей факт вважався мінусом для регіону, але сьогодні завдяки відсутності великих виробництв та заводів, Шацькі озера переживають туристичний бум. Адже через екологічність регіону та кришталево чисті озера, влітку сюди приїжджають тисячі любителів озерного відпочинку та дозвілля серед природи. Шацькі озера мають добре розвинену інфраструктуру розміщення. Туристи можуть вибирати з численних пропозицій, зокрема бази відпочинку, готелі, садиби, кемпінги.

Особливо популярне місце серед відпочиваючих – урочище Гряда, що розташоване на озері Світязь. Це справжнє курортне узбережжя. Є великі, добре обладнані пляжі, численні кафе та гастрономічні заклади. У літній сезон тут проводиться багато заходів та змагань.

Озеро Світязь відоме насамперед як найглибше Українське озеро. Воно займає площу 112 км² і є унікальною природною пам'яткою Шацького національного природничого парку. Великий водний простір, піщані пляжі на озері Світязь роблять тут умови чимось схожими на море.

Чи знаєте ви, що незважаючи на свою вражаючу поверхню, озеро Світязь напрочуд неглибоке ? Максимальна глибина водойми становить близько 58 м, однак середня його глибина становить лише 7,2 м. У багатьох місцях є немарковані мілини, всіяні нерівними валунами.

Шацькі озера славляться не лише озерами, але й чудовою природою.