Відпочинок на Світязі

Озеро Світязь

Озеро Світзь розташоване у північно західній частині України, неподалік кордонів з Польщею та Білорусією , на території Шацького національного парку. Утворилося озеро Світязь, за підрахунками вчених, приблизно 10 тис. років тому. Єдиної теорії походження озера не має. По одній із версії, походження озеро є карстовим, по іншій, що озеро Світязь утворилося під час відходження Дніпровського льодовика. Вапнякові породи,котрі залягають на дні, протягом тисячів років розмивалися водами озера, що призвело до утворення мережі підземних карстових печер наповнених водою, котрі живлять озеро. озеро Світязь є одним із найбільших озер України та східної Європи, обєм води в ньому становить 0,19 км³, протяжність берегової лінії біля 30 км, а площа озера понад 27 км² . Рівним по глибині озера Світязь в Україні немає, максимальна глибина озера сягає близько 60 м.

Завдяки розгалуженню карстових печер та природнім процесам, озеро постійно очищується та оновлюється, що дає змогу заслужено назвати озеро Світязь найчистішим озером України. Прозорість води становить до 6 метрів. Також, варто звернути увагу на хімічний склад води озера Світязь, оскільки в його водах міститься велика кількість срібла та гліцирину, котрі мають корисні властивості, зокрема при загоїні ран чи після операційних рубців.

Як відомо, озеро Світязь розташований на території Шацького заповідника, унікальне поєднання м'якого клімату краю, розташування великої кількості озер, лісових угідь, поліського колориту дало змогу створити умови для відпочинку та оздоровлення на ньому. З середини 90 - х років озеро Світязь з року в рік стає популярнішим місцем літнього відпочинку серед вітчизняних туристів.