Озеро Світязь

Озеро Світзь розташоване у північно західній частині України неподалік кордонів з Польщею та Білорусією на території Шацького національного парку. Утворилося озеро за підрхунками вчених приблизно 10 тис. років тому. Єдиної теорії походженн озера не має. По одній із версії походження озеро є карстовим, по іншій, що озеро утворилося під час відходження Дніпровського льодовика. Вапнякові породи котрі залягають на дні протягом тисячів років розмивалися водами озера, що призвело до утворення мережі підземних карстових печер наповнених водою, що живлять озеро. Світязь є одним із найбільших озер України та східної Європи, обєм води в ньому становить 0,19 км. куб., протяжність берегової лінії біля 30 км, а площа озера понад 27 км. кв. Рівним по глибині оз. Світязь в Україні немає , максимальна глибина озера сягає близько 60 м.

озеро світязь , шацьк шацьк світязь шацьк світязь

Завдяки розгалуженню карстових печер та природнім процесам озеро постійно очищується та оновлюється що дає змогу заслужено назвати озеро Світязь найчистішим озером України. Прозорість води становить до 6 метрів. Також варто звернути увагу на хімічний склад води Світязя оскільки в його водах міститься велика кількість срібла та гліцирину, котрі як відомо мають корисні властивості зокрема при загоїні ран чи після операційних рубців.

світязь світязь світязь

Як відомо Світязь розташований на території Шацького заповідника, унікальне поєднання мякого клімату краю , розташування великої кількості озер , лісових угідь , поліського колориту дало змогу створити умови для відпочинку та оздоровлення на ньому. З середини 90 - х озеро Світязь з року в рік стає популярнішим місцем літнього відпочинку серед вітчизняних туристів.

Ціни на відпочинок на озері Світязь