Відпочинок на Світязі

Озеро Світязь

Озеро Світзь розташоване у північно західній частині України , неподалік кордонів з Польщею та Білорусією , на території Шацького національного парку. Утворилося озеро Світязь , за підрахунками вчених , приблизно 10 тис. років тому. Єдиної теорії походження озера не має. По одній із версії , походження озеро є карстовим , по іншій , що озеро Світязь утворилося під час відходження Дніпровського льодовика. Вапнякові породи ,котрі залягають на дні , протягом тисячів років розмивалися водами озера , що призвело до утворення мережі підземних карстових печер наповнених водою , котрі живлять озеро. озеро Світязь є одним із найбільших озер України та східної Європи , обєм води в ньому становить 0,19 км³ , протяжність берегової лінії біля 30 км, а площа озера понад 27 км² . Рівним по глибині озера Світязь в Україні немає , максимальна глибина озера сягає близько 60 м.

Завдяки розгалуженню карстових печер та природнім процесам , озеро постійно очищується та оновлюється , що дає змогу заслужено назвати озеро Світязь найчистішим озером України. Прозорість води становить до 6 метрів. Також , варто звернути увагу на хімічний склад води озера Світязь , оскільки в його водах міститься велика кількість срібла та гліцирину , котрі мають корисні властивості , зокрема при загоїні ран чи після операційних рубців.

Як відомо , озеро Світязь розташований на території Шацького заповідника, унікальне поєднання м'якого клімату краю , розташування великої кількості озер , лісових угідь , поліського колориту дало змогу створити умови для відпочинку та оздоровлення на ньому. З середини 90 - х років озеро Світязь з року в рік стає популярнішим місцем літнього відпочинку серед вітчизняних туристів.