Активний відпочинок на Світязі

Веломаршрут навколо озера Світязь

Загальна дистанція : 28,2 км.

Тривалість : понад 3 год.

Маршрут навколо озера Світязь здійснювався з метою добратися на велосипеді з ур. Гряда до затоки Бужня, рухаючись ґрунтовими дорогами та лісовими стежками, як найближче до берегової лінії озера. Далі від затоки до ур. Гряда через с. Світязь та смт. Шацьк.

Половина маршруту припала на піщану дорогу, досить хорошу для поїздки на велосипеді, чого не скажеш про другу половину дороги, яка проходила в лісосмузі вздовж берега озера Світязь. Переважно це сипучий пісок по якому не реально їхати велосипедом, тож прийшлось їхати узбіччям яке було вкрите дрібними, сухими гілками, сосновими голками та шишками.

Під'їжджаючи ближче до затоки Бужня, на моє здивування, посеред лісу на краю дороги, я натрапив на дерев'яну, невелику хатину. Вона була в досить хорошому візуальному стані, доглянута та зачинена на колодку, поруч біля хатини стояв припаркований мотоцикл. Біля хатини з мотоциклом не було ні душі. Обійшовши декілька разів хатину і зробивши кілька фото, я продовжив рухатися по маршруту в напрямку затоки Бужня.

Орієнтуючись на навігатор, опинилися максимально близько до затоки, як тільки це було можливо. До затоки залишалося ще приблизно 100 м., але ближче під'їхати не вдалося, оскільки підходи до затоки були вкриті густими чагарниками та кущами, через які пробратися пішки здалося неможливим, не говорячи вже про велосипед.

Далі маршрут був продовжений в напрямку с. Світязь, смт Шацьк, ур. Гряда.