Активний відпочинок на Світязі

Веломаршрут навколо озера Світязь

Загальна дистанція : 28,2 км.

Тривалість : понад 3 год.

Маршрут навколо озера Світязь здійснювався з метою добратися на велосипеді з ур. Гряда до затоки Бужня , рухаючись ґрунтовими дорогами та лісовими стежками , як найближче до берегової лінії озера. Далі від затоки до ур. Гряда через с. Світязь та смт. Шацьк.

Половина маршруту припала на піщану дорогу , досить хорошу для поїздки на велосипеді, чого не скажеш про другу половину дороги , яка проходила в лісосмузі вздовж берега озера Світязь. Переважно це сипучий пісок по якому не реально їхати велосипедом, тож прийшлось їхати узбіччям яке було вкрите дрібними , сухими гілками , сосновими голками та шишками.

Під'їжджаючи ближче до затоки Бужня , на моє здивування , посеред лісу на краю дороги , я натрапив на дерев'яну , невелику хатину. Вона була в досить хорошому візуальному стані, доглянута та зачинена на колодку , поруч біля хатини стояв припаркований мотоцикл. Біля хатини з мотоциклом не було ні душі. Обійшовши декілька разів хатину і зробивши кілька фото , я продовжив рухатися по маршруту в напрямку затоки Бужня.

Орієнтуючись на навігатор , опинилися максимально близько до затоки , як тільки це було можливо. До затоки залишалося ще приблизно 100 м. , але ближче під'їхати не вдалося , оскільки підходи до затоки були вкриті густими чагарниками та кущами , через які пробратися пішки здалося неможливим , не говорячи вже про велосипед.

Далі маршрут був продовжений в напрямку с. Світязь , смт Шацьк , ур. Гряда.