Король Шацьких озер

Король Шацьких озер

Лебідь — це король пташиного світу. Краса та велич цього птаха породила незліченну кількість легенд та символів у різних кутках планети. В багатьох культурах цього птаха порівнюють з дівочою красою та символізує вічну любов і вірність. Через що дуже часто зображення лебединих пар зображають на весільній символіці. Лебеді є моногамними птахами і вибирають свою другу половину на все життя, навіть якщо один гине, другий залишається самотнім до кінця життя. Цікавий факт, що в Англії всі непомічені лебеді на річці Темза належать королеві Єлизаветі ІІ. Королівська сім'я встановила це право ще в ХІІ столітті, яке актуальне і досі.

Лебеді на Шацьких озерах появилися не так давно, але з року в рік їхня кількість невпинно зростає. Сама присутність лебедів робить природу більш багатою та живою. Зараз важко уявити Шацькі озера без лебедів, без їхнього мелодійного курликання, потужних помахів крил на воді, граціозних злетів та посадок на воду, а яке захоплення викликає повз пролітаючий лебідь. Вони гніздяться практично на всіх водоймах Шацького поозер'я. Багато представників цього виду є і на озері Світязь. Лебеді на озері Світязь настільки звикли до людей, що беруть їжу прямо з їхніх рук. Лебідь справжній велетень у світі птахів. Його довжина сягає до 2 метрів, а розмах крил може перевищувати 2,5 метра.

Лебеді це перелітні птахи, кожного року вони відлітають на південь для зимування. Однак декілька років поспіль все більше птахів залишається на Шацьких озерах, щоб перезимувати. Загальна кількість лебедів тут сягає за сотню.