Король Шацьких озер

Король Шацьких озер

Лебідь — це король пташиного світу. Краса та велич цього птаха породила незліченну кількість легенд та символів у різних кутках планети. В багатьох культурах цього птаха порівнюють з дівочою красою та символізує вічну любов і вірність . Через що дуже часто зображення лебединих пар зображають на весільній символіці . Лебеді є моногамними птахами і вибирають свою другу половину на все життя , навіть якщо один гине , другий залишається самотнім до кінця життя. Цікавий факт , що в Англії всі непомічені лебеді на річці Темза належать королеві Єлизаветі ІІ. Королівська сім'я встановила це право ще в ХІІ столітті , яке актуальне і досі.

Лебеді на Шацьких озерах появилися не так давно , але з року в рік їхня кількість невпинно зростає . Сама присутність лебедів робить природу більш багатою та живою . Зараз важко уявити Шацькі озера без лебедів , без їхнього мелодійного курликання , потужних помахів крил на воді, граціозних злетів та посадок на воду , а яке захоплення викликає повз пролітаючий лебідь. Вони гніздяться практично на всіх водоймах Шацького поозер'я . Багато представників цього виду є і на озері Світязь. Лебеді на озері Світязь настільки звикли до людей , що беруть їжу прямо з їхніх рук. Лебідь справжній велетень у світі птахів . Його довжина сягає до 2 метрів , а розмах крил може перевищувати 2,5 метра.

Лебеді це перелітні птахи , кожного року вони відлітають на південь для зимування . Однак декілька років поспіль все більше птахів залишається на Шацьких озерах , щоб перезимувати . Загальна кількість лебедів тут сягає за сотню.