Світязь Центр відпочинок на озері Світязь Головна ____ Номери та ціни ____ Світлини ____ Контакти тел.: (067) 75-66-117
(050) 48-24-051

svityaz-center@ukr.net
     
світязь відпоинок шацькі озера база відпочинку
       
 

Питання які часто задають :

 
Корисна нформація для відпочиваючих :
 
- Внутрішні правила проживння
- Як доїхати ?
- Правила поведінки на воді
- Правила протипожежної поведінки ?
- Як замовити путівку ?
 
Публікації :
 
 
Місця які варто відвідати :
 
 
Рибалка :
 
 
 
 

Сом

озеро світязь сом

Сом — одна з найбільших прісноводних риб однойменного сімейства. «Большая Советская Знциклопедия» відносить його до підрозділу риб загону карпоподібних. Але до яких би родин сома не зараховували, він завжди вражає уяву риболовів.

У рибному царстві цей хижак почуває себе як лев у тропіках. У давні часи сома ловили довжиною більше п'яти метрів і вагою понад триста кілограмів. І зараз інколи в пресі з'являється Інформація, що тому чи Іншому щасливчику поталанило спіймати вусатого гіганта до 2—3 метрів. Цікаво, що Іхтіологічна фауна світу налічує понад 1200 видів сомів, більшість з яких населяє водойми Південної Азії І тропічної Африки. В територіальних водах Радянського Союзу їх зустрічається три-чотири види, в тому числі на Україні — тільки один.

Це — сом звичайний, або європейський. М'ясо сома дуже смачне І поживне, хоч за своїм виглядом він потворний, дещо огидний. У нього немає луски. Тіло голе чи покрите шипиками І пластинками. Голова велика, рот широкий, рухомий, на щелепах ? зуби, має кілька пар вус. Веде нічний спосіб життя. До «меню» сома входить в основному дрібна риба, зокрема, піскарі, плотва, краснопірка... Він не проти того, щоб поласувати раками. В «чорний день» може обійтись і жабами. Має свої зони промислу за поживою. При цьому далеко не віддаляється від свого постійного житла.

Житло ж сом облюбовує в спокійних водах, які добре і швидко прогріваються, мають м'яке, мулисте дно та ще й з багаточисельними ямами, урви.щами, підводними печерами, корягами. На Волині сом зустрічається в тихих заводях, затишних згинах рік Західний Буг, Стир та деяких інших. Протягом дня сом в основному знаходиться в своєму сховищі, ї лише після заходу сонця вибирається на полювання, яке триває до ранку. Плаває сом здебільшого біля дна, жертву атакує раптовими ривками.

Кращий час ловлі—літо, по закінченню нересту, в теплі, місячні ночі, а також, коли накрапає невеликий дощ. Ліску добирайте товщиною не менше 0,8—1.0 міліметра, гачки №15 - ЗО. Досить різноманітною може бути наживка. Але перевагу треба надавати наживці тваринного походження. Це, зокрема, — живець з дрібної риби, гнойові черв'яки, виповзки, ракове м'ясо, коливаюча блешня, жаби, піджарена птиця, міхур «тарані» і т. д. Якщо ви ловите на поплавочну чи донну вудочку, то незамінимою насадкою є рак і ракова шийка. Сом — риба дуже сильна. Вивуджувати його на поверхню треба рівно, без поштовхів і поспішності. Втомившись, сом швидко йде за жилкою. Дрібних сомів необхідно вивуджувати сміливо.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

             
Головна Номери та ціни Світлини Контакти Публікації Варто відвідати Рибалка
Номери та ціни Однокімнатний Територія Правила проживання Острів на оз. Світязь Загорівський монастир Вугор
Світлини Сімейний Номери Як доїхати в Шацьк? 7-ме чудо України Замок Любарта  Карась
Контакти Покращений Пляж Поведінка на воді ШНПП Зимненський монастир Короп
Публікації   Їдальня Протипожежна безпека Відпочинок на Гряді Музей ікони  Лин
Варто відвідати     Як замовити путівку ? Як не переплатити ? Музей дзвонів  Лящ
Рибалка     Питання та відповіді Коли відпочивати ? Музей книги 
Окунь
        Легенди оз. Світязь Музей Л. Українки 
Плотва
        Україна Трофі Олика
Сом
        Фестиваль Буран Радіотелескоп Уран - 3 Щука
        Озеро Світязь    
        Відпочинок в Шацьку    
    Походы: Крым, Кавказ. Рафтинг, конные туры.. Каталог туристических сайтов.
© ТОВ Світязь-Центр Відпочинок на озері Світязь
Всі права застережено