Світязь Центр відпочинок на озері Світязь Головна ____ Номери та ціни ____ Світлини ____ Контакти тел.: (067) 75-66-117
(050) 48-24-051

svityaz-center@ukr.net
     
світязь відпоинок шацькі озера база відпочинку
       
 

Питання які часто задають :

 
Корисна нформація для відпочиваючих :
 
- Внутрішні правила проживння
- Як доїхати ?
- Правила поведінки на воді
- Правила протипожежної поведінки ?
- Як замовити путівку ?
 
Публікації :
 
 
Місця які варто відвідати :
 
 
Рибалка :
 
 
 
 

Лящ

озеро світязь лящ

Лящ — прісноводна риба родини коропових. У нього високе, пласке, стиснуте з боків тіло, що має сріблястий колір, а спина — сірувато-зелена, нерідко — чорнувата. Довжина сягає до 30 і більше сантиметрів, вага — одного — десяти кілограмів. «Колись так ловили (рибу), що насилу було додому дотириш...— згадував Остап Вишня: — Лящ — по пуду!»

Звісно, тепер такі велети навіть для найдосвідченіших «лящатників» — унікальна рідкість. А от особи по кілька кілограмів водяться в озерах Світязьке, Люцемир, Луки, Перемут, Добре, Піщанське, Пулемецьке та інших, у багатьох річках. Найбільш оптимальними засобами ловлі ляща для рибалок любителїв є звичайні поплавочні вудочки і донки. Товщина волосіні (жилки) — 0,2 - 0,3 міліметра, № гачків — 4 - 10. Лящ — риба придонна. Нерест же відбувається на мілководді при температурі води не нижче -(-12° (наприкінці квітня - в травні). Плодючість у середньому 200 тисяч ікринок. У теплих водоймах статевої зрілості досягає на четвертому році життя, в холодних — на шостому-сьомому.

Побачення з лящем — завжди радість, завжди приємність. Бо риба ця дійсно красива, престижна, популярна. Щоправда, упіймати її нелегко. Лящ дуже обережний, вередливий. Незважаючи на це, він теж виказує місця своїх стоянок. Це — характерні кола, що розходяться по воді, своєрідні пухирці на її поверхні. Коли лящ, добуваючи корм, порпається в намулі, він і випускає ці пухирці, що нагадують болотний газ. Здебільшого ця риба господарює на значній глибині (5—8 метрів) біля завалів, корчів, виворотів. Лящ дуже любить спбкі же тиховоддя, мулисте дно, що ускладнює його ловлю. Він чутливий до змін погоди, атмосферного тиску. Коли різко псується погода, зривається вітер, штормить — кльову не чекай. Перед цим лящі, наче за командою, збираються у великі зграї й ховаються в глибоких ковбанях. Вони тоді майже нерухомі, мляві, байдужі до корму, відтак — і до кльову.

Звичайно, рибалці-початківцю нетерпиться: коли ж можна впіймати цю загадкову рибу? «Лящатники» з досвідом знають: вранці, увечері або перед теплим дощем, грозою. Найліпша пора кльову — ранкові і вечірні зорі. Приваблює ляща й нічне світло. Найвищу активність він проявляє в теплу місячну ніч. Саме тоді на найбільшій глибині можна зловити на вудку «крупняка». Тої пори ляща слід «брати» на виповзок чи гнойовий черв'як, наживлюючи його, (або одразу кілька) на гачок китицею, «бантиком». В ловлі ляща трапляється й непередбачене.

З тим, щоб лящі «переконалися», що їх «корито» не порожніє, перед самою ловлею слід підсипати корму (різні каші, парені зерна, макуха, варена картопля, черв'яки й личинки — все це треба опускати у воду з глеєм чи в спеціальних сіточках, щоб приваду не змістила з облюбованого місця течія). Зрозуміло, що для точної орієнтації на місцях приманки необхідно обов'язково встановлювати буйки. Клює лящ (за винятком весни) кволо, обережно, Іноді надто довго, безжалісно натягуючи чутливі нитки нервів рибалки. Що поробиш — слід виявляти максимум терпіння. Поспішати не варто. Ждіть. «Почерк» кльову ляща часто подібний до карасячого. Беручи з дна наживку, він «стає на голову», або «вклоняється», всмоктуючи наживку з водою, потім знову набуває свого природного горизонтального стану, піднімаючи грузило. В цей час поплавець вистрибує з води, нерідко лягає на неї, а згодом починає рухатись вбік. В цей момент і треба робити спокійну підсічку. Так же спокійно, але впевнено необхідно виводити засіченого ляща на поверхню, оскільки він чинить опір тільки спочатку, а потім швидко втомлюється й безсило плазом іде за жилкою.

Ловлячи рибу на озерах, доводилось спостерігати таку картину. Малодосвідчених рибалок збиває з пантелику колір лящів. Внесемо ясність. Колір цієї риби змінюється залежно від віку. Мальки ляща білі. Молодь (підлящики) мають світло-сірий колір із сріблястим відтінком. Згодом вони темнішають. Не плутайте ляща з густерою. Остання відрізняється наявністю в її сірих плавцях червонуватих відтінків. У густери трохи більша, ніж в ляща, луска. Тож ловіть, в'яліть, коптіть, сушіть лящі, до пива вони — кращі тарані.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

             
Головна Номери та ціни Світлини Контакти Публікації Варто відвідати Рибалка
Номери та ціни Однокімнатний Територія Правила проживання Острів на оз. Світязь Загорівський монастир Вугор
Світлини Сімейний Номери Як доїхати в Шацьк? 7-ме чудо України Замок Любарта  Карась
Контакти Покращений Пляж Поведінка на воді ШНПП Зимненський монастир Короп
Публікації   Їдальня Протипожежна безпека Відпочинок на Гряді Музей ікони  Лин
Варто відвідати     Як замовити путівку ? Як не переплатити ? Музей дзвонів  Лящ
Рибалка     Питання та відповіді Коли відпочивати ? Музей книги 
Окунь
        Легенди оз. Світязь Музей Л. Українки 
Плотва
        Україна Трофі Олика
Сом
        Фестиваль Буран Радіотелескоп Уран - 3 Щука
        Озеро Світязь    
        Відпочинок в Шацьку    
    Походы: Крым, Кавказ. Рафтинг, конные туры.. Каталог туристических сайтов.
© ТОВ Світязь-Центр Відпочинок на озері Світязь
Всі права застережено