Світязь Центр відпочинок на озері Світязь Головна ____ Номери та ціни ____ Світлини ____ Контакти тел.: (067) 75-66-117
(050) 48-24-051

svityaz-center@ukr.net
     
світязь відпоинок шацькі озера база відпочинку
       
 

Питання які часто задають :

 
Корисна нформація для відпочиваючих :
 
- Внутрішні правила проживння
- Як доїхати ?
- Правила поведінки на воді
- Правила протипожежної поведінки ?
- Як замовити путівку ?
 
Публікації :
 
 
Місця які варто відвідати :
 
 
Рибалка :
 
 
 
 

Короп

озеро світязь короп

Де, коли і як його ловити?

Ловити коропа потрібно після нересту: червень-вересень. Найкраща пора кльову — початок сінокосу. Превалюючі снасті для рибалок-любителів — поплавочна вудочка і донка. Товщина ліски — 0,4-0,7 і більше міліметрів № гачків — 7-12.

Короп — надзвичайно прожерлива і всеїдна риба. Цим вона часто видає місце свого перебування. Де багато коропів, там завжди вранці чути в очереті їх характерне чавкання і чмокання. Найвірогіднішою ознакою присутності коропів у даній місцевості є його вистрибування з води, часом на висоту до 1,5 метра.

Коропи — риби гуртові. В зграях вони трапляються різні за віком, розмірами, вагою. Однак ходять коропи не дуже густо, за винятком кінця осені, коли вони збираються на зимівлю. інтенсивність кльову коропа, як і інших риб, залежить від ряду умов, насамперед, від погоди. Перед різкою зміною погоди, при пониженні температури кльов слабшає чи зовсім припиняється. Проте досвідчені риболови знають, що короп добре бере й під час грози, а також у похмуру теплу погоду з невеличким дощем. Несприятливі для ловлі тривалі жара чи негода.

Гарантом успішної риболовлі є й попередня підкормка макухою, вареною картоплею, пшоном, черв'яками, словом, тим харчем, який годиться і для наживки. Робити це, якщо є змога, слід звечора, щоб вдосвіта ви вже були у всеозброєнні на принадженому місці. Саме вдосвіта, оскільки вечірній кльов майже завжди буває гіршим вранішнього. Щоправда, в одних місцях коропи клюють і з 13 -14, до 18, в інших — з 18 до 20 години. Але вечірній кльов є не надійним і не постійним. Короп — риба сильна. Для його ловлі треба добре готуватися (вудлище, жилку, гачки); Великі коропи краще ловити вудлищем з котушкою, яка дає змогу «вимотувати» їх силу. При ловлі такої обережної і недовірливої риби як короп важливе значення має повідець (поводок).

З каш найбільш поширеною наживкою є пшоняна каша. Для її підготовки добирайте високоякісне пшоно. Попередньо його просійте і кілька разів прополощіть. На склянку пшона долийте в каструльку дві склянки води і варіть доти, поки пшоно зовсім не розвариться. Потім кашу розітріть ложкою до. одержання суцільного тіста, яке, накривши, поставте в легку духовку, Де воно повинно розімлівати (пріти) протягом 2—3 годин. При цьому кашу періодично виймайте з духовки і вдавлюйте її в каструльку. Після цього розімлілу кашу покладіть у прохолодне сухе місце, де вона може зберігатися тиждень. Перед риболовлею це пшоняне тісто поріжте на невеличкі кубики чи зімніть у кульки, які і насаджуйте на гачки {№ 4—5). Характерно, що така наживка не розмокає у воді. Використовуючи й інші наживки, потрібно, перш за все, дбати про те, щоб вони були смачними, привабливими для цоропа. Для цього до наживки добавляти духмяні речовини — ганус (аніс), камфору, кріп, рафіновану соняшникову олію та інші,— добавляти буквально" краплинами, інакше можна змарнувати риболовлю. Якщо ж вести далі мову про наживку для коропа, то не забувайте й про рецепти її приготування з хліба (краще білого), тіста, манки, картоплі.

Ось деякі з них:
м'якуш хліба, тісто з'єднайте з плавленим сирком і мніть до одержання еластичної маси;
м'якуш розмішайте із сирим яйцем, розімніть і заваріть у кип'яченій воді;
м'якуш розімніть з соняшниковою олією та медом і заваріть у кип'ятку;
галушки з тіста заваріть у соняшниковій олії;
замісіть борошно на сирому яєчному білку і добавте меду;
молоду, з жовтизною картоплю, яка менше розварюється, варіть до готовності в підсоленій воді, поріжте її на кубики (1:1 см ).

Пам'ятайте, що навіть велика риба краще бере малу наживку. В поплавочній снасті нехай жало гачка буде трохи відкритим, у донній — схованим у наживці.

Ще один момент. Там, де водойма багата на рослинність, короп краще клює на живу приваду, зокрема, на виповзки, звичайні земляні і червоні гнойові черв'ячки. Дрібних хробачків насаджують на гачок по кілька штук за їх середину чи голівку, намагаючись, щоб увесь гачок був замаскованим. Кльов коропів дуже різноманітний, який залежить від величини риби, місця ловлі, течії, пори року і дня і, нарешті, від якості і розміру наживки. Чим більша риба, тим вона клює сміливіше і впевненіше. Жадібніше коропи хапають приваду й на глибоких місцях.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

             
Головна Номери та ціни Світлини Контакти Публікації Варто відвідати Рибалка
Номери та ціни Однокімнатний Територія Правила проживання Острів на оз. Світязь Загорівський монастир Вугор
Світлини Сімейний Номери Як доїхати в Шацьк? 7-ме чудо України Замок Любарта  Карась
Контакти Покращений Пляж Поведінка на воді ШНПП Зимненський монастир Короп
Публікації   Їдальня Протипожежна безпека Відпочинок на Гряді Музей ікони  Лин
Варто відвідати     Як замовити путівку ? Як не переплатити ? Музей дзвонів  Лящ
Рибалка     Питання та відповіді Коли відпочивати ? Музей книги 
Окунь
        Легенди оз. Світязь Музей Л. Українки 
Плотва
        Україна Трофі Олика
Сом
        Фестиваль Буран Радіотелескоп Уран - 3 Щука
        Озеро Світязь    
        Відпочинок в Шацьку    
    Походы: Крым, Кавказ. Рафтинг, конные туры.. Каталог туристических сайтов.
© ТОВ Світязь-Центр Відпочинок на озері Світязь
Всі права застережено